Kvalita +420 603 419 318 info@krollczech.cz nezávazná poptávka Košík (0 ks)
Kvalita
Kvalita
Kvalita
Kvalita
Kvalita
Kalkulátor úspor pro

m3 (= Š x V x D)

FAQ - často kladené dotazy

Otázka: Mohu k vytápění v kotlech používat vyjetý olej?

Odpověď: Nikoliv. Technicky to samozřemě možné je, ale česká legislativa již nezná pojem Vyjetý olej. K vytápění můžete používat jiná cesrtifikovaná olejová paliva. Rádi vám se zajištěním potřebných olejových paliv pomůžeme u našich partnerů.

Otázka: Lze topit vyjetým olejem, nebo jiným odpadem?

Odpověď: Vyjeté oleje jsou dle Zákona o odpadech (č.185/2001 Sb.) odpadem, se kterým lze nakládat pouze způsobem v zákoně uvedeným.Vyjeté oleje je zakázáno používat k vytápění nebo volnému spalování viz stránka paliva. Je nezbytné je nejprve přepracovat na palivo dle ČSN 656690.

Otázka: Je spalování vyjetého oleje bezpečné?

Odpověď: Vyjeté oleje jsou dle Zákona o odpadech (č.185/2001 Sb.) odpadem, se kterým lze nakládat pouze způsobem v zákoně uvedeným. Nicméně bod vzplanutí je cca 200°C a existují hořáky, které byly pro bezpečné a ekologické spalování vyjetých olejů navrženy a vyrobeny. Například univerzální olejové hořáky KROLL KG/UB, viz kapitolu hořáky a bezpečnostní prvky.

Otázka: Je spalování vyjetého oleje ekologické?

Odpověď: Vyjeté oleje jsou dle Zákona o odpadech (č.185/2001 Sb.) odpadem, se kterým lze nakládat pouze způsobem v zákoně uvedeným.

Obsah škodlivin je ve vyjetých olejích minimální a existují hořáky, které byly pro bezpečné a ekologické spalování vyjetých olejů navrženy a vyrobeny. Například univerzální olejové hořáky KROLL KG/UB, viz kapitolu hořáky. Jak ukazují studie akademie věd, je spalování vyjetého oleje ekologické viz Publikace Akademie věd ČR.

Otázka: Lze k topení vyjetým olejem použít můj stávající kotel Viadrus, Dakon?

Odpověď: Univerzální olejové hořáky lze instalovat do některých typů teplovodních kotlů určených pro tryskové hořáky, například Unical Modal, Unical Recal, Viadrus, Dakon, Atmos, Hoval, atd…. Z hlediska účinnosti doporučujeme kvalitní kotle RECAL a MODAL viz teplovodní kotle.

Otázka: Někdo mi tvrdí, že má na topení vyjetým olejem certifikát, je to možné?

Odpověď: Ne, jedná se o lež, neexistuje hořák, který by mohl mít certifikaci na spalování vyjetého oleje.

Vyjeté oleje jsou dle Zákona o odpadech (č.185/2001 Sb.) odpadem, se kterým lze nakládat pouze způsobem v zákoně uvedeným. Není možné je spalovat jinde než ve státem schválených spalovnách odpadů, kterých je v ČR jen několik, a jsou pod přísným dohledem.

Otázka: Existují hořáky, které spalují vyjetý olej oficiálně (legálně)?

Odpověď: Ne, jedná se o lež, neexistuje hořák, který by oficiálně (legálně) mohl spalovat vyjetý olej.

Vyjeté oleje jsou dle Zákona o odpadech (č.185/2001 Sb.) odpadem, se kterým lze nakládat pouze způsobem v zákoně uvedeným. Není možné je spalovat jinde než ve státem schválených spalovnách odpadů, kterých je v ČR jen několik, a jsou pod přísným dohledem.

Otázka: Je bezpečné koupit neznačkový hořák na vyjetý olej?

Odpověď: Nemůže se jednat o hořák na vyjetý olej, vyjeté oleje spalovat nelze (viz výše).

Na trhu se objevují nebezpečné plagiáty, viz článek Upozornění na nebezpečně plagiáty z Číny, které jsou dle znaleckého posudku vysoce rizikové.

Otázka: Je bezpečné koupit starší repasovaný kotel na vyjetý olej?

Odpověď: Nemůže se jednat o kotel na vyjetý olej, vyjeté oleje spalovat nelze. Podle zákona č. 22/1997 Sb. o technických požadavcích na výrobky musí veškeré kotle, u kterých došlo k přemístění, nebo odstávce na déle než rok, být podrobeny repasi, která musí být doložena kompletní písemnou dokumentací. Jedná se o revize: elektro příslušenství, kotlového tělesa - tlaková zkouška a kotlového příslušenství. Toto smí provádět pouze autorizovaná osoba, která revize potvrdí revizní zprávou. Bez této dokumentace nelze kotelnu s takovýmto kotlem zkolaudovat a objekt, ve kterém je provozována, nelze pojistit na škody způsobené provozem takovéto kotelny!

Otázka: Produkuji vyjetý olej, mohu s ním topit?

Odpověď: Vyjeté oleje jsou dle Zákona o odpadech (č.185/2001 Sb.) odpadem, se kterým lze nakládat pouze způsobem v zákoně uvedeným. Vyjetý olej je nejprve nezbytné přepracovat na palivo dle ČSN 656690, což pro Vás rádi zajistíme, viz kapitolu paliva.

Fotogalerie - CZ - Odvlhčovač - Krollczech.cz
Fotogalerie - Čerpadlo s filtrem pro univerzální olejové hořáky
Fotogalerie - Teplovzdušné aplikace - Krollczech.cz
Fotogalerie - Teplovzdušné aplikace - Krollczech.cz
Fotogalerie - CZ - Kompresor UBK1 - Krollczech.cz
Fotogalerie - CZ - Teplovzdušný agregát řady S - Krollczech.cz
Kontaktní formulář
×   ZAVŘÍT